İster basılı ister e-dergi olsun kurumsal dergi örnekleri doğru uygulandığında, hem iç iletişim hem de müşterileriniz için etkili bir iletişim aracı olabilir. İç iletişim için hazırlanan kurum içi dergiler bilgi alışverişini ve çalışan aidiyetini desteklerken, müşteri ya da paydaşlara sunulan kurumsal dergiler marka bilinirliğini artırır ve faydalı içeriklerle müşteri sadakatini inşa eder.

Kurumsal dergi nasıl olmalı?

İç iletişim ya da pazarlama amaçlı olsun, profesyonel bir ekiple çalıştıktan sonra dergi çıkartmak zor değildir. Önemli olan şu soruların cevabı yaratan bir yayın kurgulamaktır: “Hedef kitlenizin ilgi alanı neler? Hangi içerikle size daha çok vakit ayırmalarını sağlayabiliyorsunuz? Ya da katılımcı olmalarını sağlayacak yolu keşfettiniz mi? Özellikle marka tanıtımı söz konusuysa doğrudan reklam kokmayan ama derdinizi çok iyi anlatan bakış açısı sunabiliyor musunuz?” Bu noktada, doğru strateji ve kaliteli içerikle hazırlanmış bir kurumsal dergi, marka vizyonunuzu yansıtan prestijli bir iletişim kanalı olacaktır.

Contentive İçerik Ajansı olarak, bugüne kadar çalıştığımız başlıca kurumsal dergiler ile “İyi bir kurumsal dergi nasıl olur?” sorusunu cevaplamak istiyoruz. İşte hazırladığımız kurumsal dergi örnekleri

Kahvearas’ı

Aras Kargo - kahvearası
Aras Kargo – kahvearas’ı

Ülkemizde lojistik sektörünün öncü ve lider şirketlerinden Aras Kargo’nun iç iletişim gazetesi olan bu yayını, kurumsal iletişim departmanıyla birlikte özenle hazırlıyoruz. Tüm Türkiye’deki binlerce Aras Kargo çalışanının buluşma noktasına dönüştürüyoruz. Şirket ve çalışma düzeniyle ilgili gelişmeler, çalışan hikayeleri, yarışmalar, lojistik sektöründeki haberler gibi birçok bilgiye yer verdiğimiz bu kurumsal gazete ile iç iletişime büyük destek sağlıyoruz. İçerik, tasarım ve baskı sürecini üstlendiğimiz Kahvearası kurumsal yayını 2015 yılından bu yana düzenli olarak hazırlıyoruz. Uzun süredir çalıştığımız bir marka olduğu için Contentive İçerik Ajansı olarak kendimizi dışarıdan bir ajans değil, Aras Kargo’nun bir departmanı olarak görüyoruz.

Bizim Dünyamız

BD Türkiye – Bizim Dünyamız

BD (Becton Dickinson and Company), dünyadaki artan sağlık gereksinimlerinin karşılanması için sektörünün en büyük medikal teknoloji şirketlerinden… Contentive ekibi olarak BD Türkiye’nin iç iletişim dergisi Bizim Dünyamız ve distribütörlerine özel Aramızda adlı kurumsal dergileri hazırlıyoruz. İçerik, tasarım ve baskı sürecini üstlendiğimiz her iki yayında da iletişimi markanın yerel ve globaldeki duruşu üzerine kurguluyor, eğlendiren ve bilgilendiren bir kurumsal dergi olmasına özen gösteriyoruz. Google gibi bir denetçimiz olmasa da her konuda özgün içerik üretiyoruz. Gerek içerik gerekse tasarımda, life style dergi hazırlarken nelere dikkat ediyorsak aynı özeni gösteriyoruz. Ortaya koyduğumuz çalışmada, birlikte çalıştığımız BD yayın kurulundaki arkadaşlarımızın yüksek enerjisi büyük rol oynuyor.

QMAG

Quick Sigorta – QMAG

Gazetecilik ve dergicilik geçmişimizin de yarattığı etkiyle dijital sigortacılığın öncüsü Quick Sigorta’nın yayınlarını severek ve kendimizi evimizde hissederek hazırlıyoruz. En güzel kurumsal blog örneklerinden QBLOG ve en iyi kurumsal dergi örneklerinden QMAG’in içeriklerini habercilik bakış açısıyla oluşturuyoruz. Geleneksel medyanın ilkelerini ve titizliğini, dijital platformun dinamikleriyle birleştiriyoruz. QBLOG yazılı haber yanında video içerik de ürettiğimiz bir mecrayken, QMAG tam anlamıyla life style orijinal içerik sunduğumuz bir yayın. Bu kurumsal dergi; kent, kültür ve sigortacılık dünyasını aydınlatan konuları içeriyor. QMAG, Contentive İçerik ajansı olarak kurumsal dergi içerikleri dendiğinde, her alanda içerik üreten uzman yazar ve editör ekibine sahip bir ajans olduğumuzun en güzel örneklerinden diyebiliriz.

fACE

Acelity – fACE

Yara bakım sektöründe yaratıcı çözümler sunan Acelity’nin kurumsal iç iletişim dergisi fACE’in içerik ve tasarımlarını üstlendik. Hem kurum içinde çalışanların hem de paydaşların markaya dair bilgi aldığı bu yayın, aynı zamanda çalışanların motivasyonunu artırmaya yönelik yaratıcı içeriklerle hazırlandı.

Elidor MAG

Elidor – Elidor MAG

Elidor’un hedef kitlesinin ilgi alanlarını sahiplenen marka tanıtım dergisi Elidor Magazin (Elidor MAG), saç bakım ve güzellik konularına odaklanan bir dergi. Dergi içeriklerini hazırlamaktan çok keyif aldığımız bu kurumsal dergi örneği, Contentive İçerik Ajansı olarak çok yönlülüğümüzü ve kalemimizin esnekliğini de açıkça gösteren yayınlardan…

Yaşam Burada Sanat

Bay İnşaat – Yaşam Burada Sanat

Bay İnşaat’ın kurumsal dergisi Yaşam Burada Sanat adlı kurumsal dergisinin içeriklerini hazırladık. Bay İnşaat’ın en önemli projelerinden ve Maslak’ın çehresini değiştiren 42 Maslak hakkında bilgiler sunan dergide, özel röportajlara da yer verdik. Aynı zamanda yine bir Bay İnşaat projesi olan Artful Living sanat portalında da sinema, tiyatro ve müzik içerikleri ürettik.

!f Insider

!f İstanbul – !f Insider

AFM Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali ya da daha yaygın bilinen adıyla !f İstanbul’un festival tanıtım dergisindeki içerikleri hazırladık. Konu sanat olunca kalemlerimizin daha bir keyiflendiği bir iş olan !f Insider’da röportajlar ve inceleme yazılarına yer verdik.

FestivalDen

İKSV Film Festivali – FestivalDen

!f İstanbul ile hızımızı alamayıp aynı yıl İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV) düzenlediği Film Festivali’nın tanıtım dergisi FestivalDen’in içeriklerini de hazırladık.